Zbuduj piękną stajnię – bezpieczną i wygodną dla Twoich koni

Equestrian

Zbuduj piękną stajnię – bezpieczną i wygodną dla Twoich koni

Dobrostan i komfort inwentarza to najważniejsze kryteria budowy nowej stajni lub jej renowacji. Konie są zwierzętami preferującymi bytowanie na powietrzu. Nie są przyzwyczajone do spędzania większości czasu pod dachem. Dlatego dla dobrostanu psychicznego i fizycznego koni najważniejsze są: prawidłowa wentylacja, dostęp do światła dziennego i spokojne otoczenie. To ważne również dla spokoju ducha hodowcy. Dlatego tworzymy nasze materiały budowlane w taki sposób, aby gwarantowały warunki wewnątrz budynków inwentarskich najbardziej zbliżone do panujących na otwartej przestrzeni, a jednocześnie prezentowały się atrakcyjnie od zewnątrz.

Temperatura i wilgotność powietrza

equestrian

Temperatura i wilgotność powietrza

Dobrostan inwentarza żywego wymagają przede wszystkim optymalnego mikroklimatu w stajni. Konie pocą się, gdy temperatura ich ciała zbyt mocno wzrasta. Możesz zmniejszyć niebezpieczeństwo stresu cieplnego u zwierząt, łącząc odpowiednią termoizolację budynku z płytami z włóknocementu. Wentylacja stajni jest ważnym czynnikiem, ponieważ pozwala koniom schłodzić się i daje dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

Zadbaj o oświetlenie

equestrian

Zadbaj o oświetlenie

Naturalnym środowiskiem koni są pola i łąki. Jednakże często spędzają wiele godzin w stajniach. Rodzi to stres, który można ograniczyć dobrym doświetleniem pomieszczeń – choć należy przy tym unikać bezpośredniego nasłonecznienia wnętrz. Dlatego w pomieszczeniach należy zapewnić maksymalny bezpieczny dostęp do światła dziennego:

  • Wykonaj otwory w ścianach stajni.
  • Zainstaluj świetliki w pokryciu dachowym z włóknocementu.

Racjonalna inwestycja

equestrian

Racjonalna inwestycja

Konie odznaczają się niebywale czułym słuchem. Nawet dźwięki nieszkodliwe dla ludzkiego ucha mogą wpędzać konie w stres. Włóknocement marki Eternit jest, w przeciwieństwie do blachy, dźwiękochłonny. To idealny materiał na poszycia stajni, w których konie mają czuć się spokojnie i wygodnie.

Stylowe wzornictwo

Dobrze wiemy, że walory architektoniczne są istotne dla obiektów budowlanych miejskich i wiejskich. Dlatego oferujemy nasze płyty w gamie kolorystycznej, która przypadnie do gustu każdemu nabywcy. Dzięki niej możesz wyróżnić swój budynek i zadbać o jego harmonię z otoczeniem. Hodowcy i opiekuni koni z pewnością docenią jakość i estetykę stajni wykonanych z udziałem naszych płyt włóknocementowych. Budynek pokryty płytami włóknocementowymi to gwarancja wysokiej jakości i niskich kosztów utrzymania na lata.

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Konie są zwierzętami bardzo wrażliwymi na warunki bytowania. Czują się najlepiej w miejscach przewiewnych, spokojnych, cichych i dobrze doświetlonych. Dlatego dla zwierząt tych zalecamy trzy poniższe rozwiązania. Nasi doradcy handlowi z chęcią służą informacjami i radą. Odpowiedzą na wszelkie pytania.

no-insulation.jpg

Brak termoizolacji

Schronienie przed deszczem
Ujeżdżalnie i tory jeździeckie nie wymagają termoizolacji budynku. Piasek na posadzce ujeżdżalni spryskuje się zwykle wodą, co znacznie zwiększa wilgotność powietrza — zaś włóknocement jest w stanie pochłonąć dużą jej część.

full insulation.jpg

Pełna izolacja podkrokwiowa

Pełna kontrola nad mikroklimatem
Konieczność termomodernizacji stajni zależy zwykle od lokalnego klimatu. Termoizolacja budynku może być konieczna, gdy pomieszczenia dla koni mają być suche i przewiewne. Pozwala ona utrzymać temperaturę wnętrz w optymalnych granicach bez szkody dla wymiany powietrza w stajni.

insulation above purlins.jpg

Pełna izolacja nakrokwiowa

Tania termoizolacja
W tym przypadku płyty faliste ułożono bezpośrednio na długich płytach termoizolacji. W tym układzie ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Jednakże taki układ termoizolacji może grozić opadaniem zimnego powietrza spod stropu ku podłodze, a także utrudnia mycie powierzchni wewnątrz pomieszczenia.

Co mówią klienci?

Co mówią klienci?

Zobacz, co udostępniają nasi klienci.

 

Bączek jest teraz znacznie bardziej zadowolony. Wydaje się spokojniejszy w wyremontowanej stajni. Cieszę się bardzo, że poprawiłam jego samopoczucie.

Katarzyna, właścicielka stajni

AdobeStock_197210041.jpg

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.