Stwórz idealne warunki dla trzody

piggery

Stwórz idealne warunki dla trzody

Nabywcy materiałów budowlanych działający w branży rolnej,dbają o dobrostan ich inwentarza. Dlatego warto zainwestować w ekologiczny budynek odpowiadający potrzebom chowu trzody chlewnej. Należy tu szczególnie zadbać o prawidłowe warunki chowu prosiąt oraz macior ciężarnych – te podgrupy trzody chlewnej są bardziej wrażliwe na zmiany warunków otoczenia.

Maksymalnie wydajna wentylacja

Maksymalnie wydajna wentylacja

Maksymalnie wydajna wentylacja

Dachy kryte płytami falistymi z włóknocementu gwarantują optymalną wentylację w pomieszczeniach inwentarskich bez względu na system ich termoizolacji. Prawidłowa wentylacja to podstawowy warunek ochrony przed infekcjami dróg oddechowych.

Postaw na ekologię

Hodowla trzody chlewnej oznacza mnóstwo amoniaku i dużą wilgotność wewnątrz pomieszczeń. W przeciwieństwie do blaszanych pokryć dachowych, włóknocement jest odporny na korozję, a także na pleśń i utlenianie. Dzięki niemu możesz cieszyć się obiektem przyjaznym środowisku i niewymagającym znacznych nakładów na utrzymanie.

Racjonalna inwestycja

Racjonalna inwestycja

Racjonalna inwestycja

Świnie są mniej wrażliwe na hałas niż bydło czy konie. Niemniej boją się pewnych dźwięków, w tym hałasu pochodzącego od intensywnych opadów deszczu, nie wspominając o gradzie. Płyty z włóknocementu Euronit tłumią hałas dwa razy lepiej niż pokrycia dachowe z blachy. Jest tak niezależnie od obecności termoizolacji pod płytami czy jej braku.

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Stałe warunki mikroklimatyczne są bardzo istotne dla wydajności produkcji w hodowli trzody chlewnej. Tu szczególnie ważna jest temperatura wewnątrz pomieszczeń. Nasi doradcy handlowi z chęcią służą informacjami i radą. Odpowiedzą na wszelkie pytania.

full insulation.jpg

Pełna izolacja podpłatwiowa

Optymalny mikroklimat
Rozwiązanie to umożliwia kontrolowanie temperatury w chlewni. Jest to ważny czynnik dla chowu prosiąt i bytowania macior ciężarnych.

insulation above purlins.jpg

Pełna izolacja nadpłatwiowa

Tani system izolacji
Tuczniki i maciory są mało wrażliwe na wahania temperatury (nie dotyczy to macior w ciąży). W budynkach dla nich przeznaczonych wystarczy termoizolacja ułożona nad płatwiami.

suspended ceiling.jpg

Sufit podwieszany

Idealne warunki dla prosiąt i macior ciężarnych
Przewiewny sufit chroni przed zimnym powietrzem spływającym spod dachu. Umożliwia napływ świeżego powietrza do budynku w ściśle kontrolowany sposób. Gwarantuje to prawidłową cyrkulację powietrza z zewnątrz. Ciepłe powietrze rozpływa się powoli w chlewni.

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.