Przechowuj plony w optymalnych warunkach

grain building

Przechowuj plony w optymalnych warunkach

Plony wymagają idealnych warunków składowania — w tym małej wilgotności i niskiej temperatury. Zadbaj o idealny klimat dla stodoły na płody rolne za pomocą włóknocementu Euronit, odpowiedniej wentylacji budynku i optymalnej termoizolacji. Dzięki temu ochronisz nasiona przed zepsuciem. Inwestycja w płyty faliste zwraca się niezawodnie, a włóknocement ma szerokie zastosowania i nie stwarza żadnych problemów na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę.

Prawidłowa temperatura i wentylacja

arable

Prawidłowa temperatura i wentylacja

Budynki na plony wymagają odpowiedniej wentylacji i temperatury wewnętrznej chroniącej zbiory przed zniszczeniem. Włóknocement wspomaga wentylację kubatury budynku magazynowego i chłonie wilgoć, dzięki czemu zbiory chronione są przed wilgocią i jej następstwami, pleśnią i grzybami. Utrzymywana niska temperatura wewnątrz budynku skutecznie opóźnia kiełkowanie, co wydłuża dopuszczalny czas składowania ziarna.

Postaw na wydajność i trwałość

arable

Postaw na wydajność i trwałość

Włóknocement jest materiałem naturalnym i paroprzepuszczalnym. Minimalizuje niebezpieczeństwo zawilgocenia wnętrz i rozwoju drobnoustrojów. W przeciwieństwie do pokryć dachowych metalowych jest odporny na korozję, a także na pleśń i utlenianie. Pokrycie dachu płytami falistymi z włóknocementu to gwarancja wysokiej jakości i niskich kosztów utrzymania przez wiele lat.

Postaw na bezpieczeństwo

arable

Postaw na bezpieczeństwo

Płyty faliste Euronit spełniają najsurowsze normy ochrony przeciwpożarowej. Remontując lub budując nowy obiekt z wykorzystaniem włóknocementu Euronit, otrzymujesz znaczenie więcej - ochronę przed ogniem oraz spokój ducha. Gwarantuje on bezpieczeństwo plonów i płodów rolnych.

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Termoizolacja jest jednym z najważniejszych czynników chroniących płody rolne przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Nasi doradcy handlowi z chęcią służą informacjami i radą. Odpowiedzą na wszelkie pytania.

no-insulation.jpg

Brak termoizolacji

Zbiory doskonale chronione
Płody niewrażliwe na wysokie temperatury nie wymagają składowania w termoizolowanych obiektach. Temperatura w stodole zwykle nie spada poniżej zera, więc zbiorom nie grozi przemarzanie. Włóknocement jest w stanie pochłonąć część wilgoci z powietrza wewnątrz budynku.

full insulation.jpg

Pełna izolacja podpłatwiowa

Optymalny mikroklimat
Dzięki pełnej termoizolacji w systemie podpłatwiowym można z łatwością dobrać warunki wentylacji w stodole i utrzymać temperaturę idealną dla jak najdłuższego składowania zbiorów latem czy zimą.

insulation above purlins.jpg

Pełna izolacja nadpłatwiowa

Tani system izolacji
W tym przypadku płyty faliste ułożono bezpośrednio na długich płytach termoizolacji. W tym układzie ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Niestety utrudnia on mycie. Należy jednocześnie liczyć się z przeciągami od zimnego powietrza spływającego ku podłodze.

suspended ceiling.jpg

Sufit podwieszany

Chroń pomieszczenie przed zimnymi przeciągami z góry
Przewiewny sufit umożliwia napływ świeżego powietrza do budynku w ściśle kontrolowany sposób. Gwarantuje to prawidłową cyrkulację powietrza z zewnątrz. Chroni to przed zawilgoceniem i zapleśnieniem zbiorów.

Przewiewny sufit chroni przed zimnym powietrzem spływającym spod dachu. Umożliwia napływ świeżego powietrza do budynku w ściśle kontrolowany sposób. Gwarantuje to prawidłową cyrkulację powietrza z zewnątrz. Ciepłe powietrze rozchodzi się powoli w budynku.

Co mówią klienci?

Co mówią klienci?

Zobacz, co udostępniają nasi klienci.

 

Bardzo się cieszę, że wreszcie mam materiał gwarantujący bezpieczne składowanie ziemniaków. Włóknocement w połączeniu z termoizolacją daje małą wilgotność w budynku i pozwala precyzyjnie kontrolować wentylację wnętrza.

Marcin, właściciel gospodarstwa hodowlano-uprawnego

shutterstock_217813450_CMYK.jpg

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.