Zbuduj bezpieczne i wygodne pomieszczenia inwentarskie, gwarantujące rentowną hodowlę

poultry stable

Zbuduj bezpieczne i wygodne pomieszczenia inwentarskie, gwarantujące rentowną hodowlę

Budowa czy modernizacja kurnika to inwestycja na lata. Zdrowe zwierzęta nienarażone na stres można odchować szybciej. Dzięki temu produkcja rolna jest wydajniejsza. Zaletom tym sprzyja dach z płyt włóknocementowych i odpowiednią termoizolacją. Pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania czy klimatyzacji pomieszczeń, gwarantując optymalne warunki pracy w gospodarstwie.

Maksymalnie wydajna wentylacja

poultry

Maksymalnie wydajna wentylacja

Hodowli drobiu towarzyszy znaczne zanieczyszczenie amoniakiem. Dach z włóknocementu, z odpowiednią termoizolacją, daje inwentarzowi właściwą wentylację i tym samym stabilny mikroklimat w pomieszczeniach. W ścianach budynku należy wykonać odpowiednio liczne lub odpowiednio duże nawiewy. Można także zastosować w wentylację mechaniczną – w obu przypadkach celem jest kontrolowana wymiana powietrza w pomieszczeniach.

Dbaj o higienę

poultry

Dbaj o higienę

Higiena jest niezbędnym warunkiem chroniącym inwentarz przed chorobami zakaźnymi. Jest również regulowana przepisami prawa. Włóknocement Euronit użyty jako pokrycie dachu, w połączeniu z termoizolacją, doskonale znosi mycie natryskiem.

Zadbaj o dostęp światła

Dostęp światła wpływa korzystnie na przyrost masy ciała i nieśność. W dachu krytym płytami z włóknocementu można łatwo zainstalować świetliki, a także podwiesić pod nim źródła światła sztucznego. Pamiętaj, aby dbać o potrzeby inwentarza, a te zmieniają się wraz z cyklem produkcji.

Racjonalna inwestycja

chicken

Racjonalna inwestycja

Drób nie znosi dobrze hałasu. Płyty z włóknocementu tłumią hałas dwa razy lepiej niż pokrycia dachowe z blachy, bez względu na obecność termoizolacji w konstrukcji dachu czy jej brak.

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Nasi doradcy handlowi z chęcią służą informacjami i radą. Odpowiedzą na wszelkie pytania.

full insulation.jpg

Pełna izolacja podpłatwiowa

Optymalny mikroklimat
Pełna termoizolacja pod płatwiami dachowymi pozwala zachować odpowiednią krotność wymiany powietrza, sprzyjając maksymalnej produkcji i przyrostowi masy ciała inwentarza. Gładkie wykończenie powierzchni wewnętrznej w pomieszczeniu inwentarskim ułatwia utrzymanie wnętrza w czystości.

insulation above purlins.jpg

Pełna izolacja nadpłatwiowa

Tani system izolacji
W tym przypadku płyty faliste ułożono bezpośrednio na długich płytach termoizolacji. W tym układzie ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Jednakże taki układ termoizolacji może grozić opadaniem zimnego powietrza spod stropu ku podłodze, a także utrudnia czyszczenie powierzchni wewnątrz pomieszczenia.

suspended ceiling.jpg

Sufit podwieszany

Idealna kontrola nad wentylacją wnętrz
Przewiewny sufit chroni przed zimnym powietrzem spływającym spod dachu. Umożliwia napływ świeżego powietrza do budynku w ściśle kontrolowany sposób. Gwarantuje to prawidłową cyrkulację powietrza z zewnątrz. Ciepłe powietrze rozpływa się powoli w pomieszczeniu dla zwierząt.

Co mówią klienci?

Co mówią klienci?

Zobacz, co udostępniają nasi klienci.

 

Regionalny przedstawiciel Euronit pomógł nam przygotować budowę nowego kurnika. Doskonale rozumiał nasze potrzeby. Pracować z takim producentem to przyjemność.

Grzegorz, hodowca drobiu

AdobeStock_173919434.jpg

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.