Porosty

moss growth

Jak dbać o dach?

Nie zawsze wymaga on mycia myjkami ciśnieniowymi. Ponadto nie są one dobrym rozwiązaniem, ponieważ:

  • Grożą pękaniem pokrycia dachowego,
  • Struga z myjki ciśnieniowej grozi podciekaniem wody przez ściany boczne,
  • Jeśli istniejące pokrycie dachowe wykonano z materiału zawierającego azbest, prawo zabrania mycia go pod ciśnieniem — grozi to uwolnieniem pyłu niebezpiecznego dla zdrowia.
moss growth

Porosty można usunąć gruntownie, zamiatając dach szczotką. Plamy i przebarwienia można zwykle usunąć wodą z mydłem. Jeśli musisz wejść na dach, zachowaj odpowiednią ostrożność. Utrzymanie dachu najlepiej jest zlecić fachowcowi. Fachowcy zwykle doskonale wiedzą, jak wykonać takie prace w bezpieczny sposób.

Dlaczego dach porasta mchem?

W zależności od położenia geograficznego i orientacji budynku względem stron świata, prędzej czy później jego dach zacznie porastać mchem. Powierzchnia dachu robi się z czasem nieco szorstka od erozji spowodowanej wiatrem, opadami i zmianami temperatury. Szorstkie podłoże sprzyja porostom i mchom.

moss growth

Czy porosty i mchy są niebezpieczne dla dachu?

Nie są. Porosty i mchy mogą szpecić dach, ale w żaden sposób mu nie szkodzą. Dlatego decyzję o oczyszczeniu z nich dachu podejmuje się wyłącznie ze względów estetycznych.

Jeśli musisz wejść na dach, zachowaj odpowiednią ostrożność. Utrzymanie dachu najlepiej jest zlecić fachowcowi. Fachowcy zwykle doskonale wiedzą, jak wykonać takie prace w bezpieczny sposób.

agri support

Masz inne pytania? Zachęcamy do kontaktu.

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.