Stwórz idealny mikroklimat w budynku dla owiec i kóz

goat stable

Stwórz idealny mikroklimat w budynku dla owiec i kóz

Dobrostan i komfort inwentarza to najważniejsze kryteria budowy nowej owczarni, budynku dla kóz czy modernizacji takich obiektów. Dla dobrostanu psychicznego i fizycznego zwierząt najważniejsze są: prawidłowa wentylacja, dostęp do światła dziennego i spokojne otoczenie. Zdrowe zwierzęta dają więcej mleka i szybciej przybierają na wadze. To zaś przynosi wymierny zysk.

Kontrola temperatury i wilgotności powietrza

goat farm

Kontrola temperatury i wilgotności powietrza

Kozy i owce dobrze znoszą zimno. Doskonale radzą sobie w temperaturach sięgających nawet -5°C. Gorzej jest z kolei z upałami – tu konieczny jest stabilny mikroklimat. Nadmierna temperatura zmniejsza pobór paszy. Odbija się to niekorzystnie na produkcji mlecznej i przyroście masy zwierzęcia. Możesz zmniejszyć niebezpieczeństwo stresu cieplnego u zwierząt, jeśli przebywają w budynku z dachem pokrytym płytą falistą z włóknocementuWłóknocement jest materiałem paroprzepuszczalnym, który chroni przed skraplaniem się wilgoci i jej ściekaniem z połaci dachowej do wnętrza pomieszczeń. Jednocześnie zapewnia optymalną wentylację wnętrz.

Zadbaj o oświetlenie

sheep farm

Zadbaj o oświetlenie

Dostęp do światła dziennego jest bardzo ważny. Zależy od niego wydajność produkcji mlecznej i rozrodu inwentarza, jednakże nadmierne nasłonecznienie wnętrz grozi wzrostem temperatury w budynku. Należy zatem wykonać pokrycie dachowe z włóknocementu z taką powierzchnią świetlików wielokomorowych, by zapewnić optymalne doświetlenie pomieszczeń bez groźby ich przegrzania. Świetliki najlepiej jest zainstalować przy kalenicy, by zmniejszyć niebezpieczeństwo nadmiernego wzrostu temperatury.

Racjonalna inwestycja

sheeps, goats

Racjonalna inwestycja

Kozy i owce nie lubią hałasu. Ostre i gwałtowne dźwięki mogą wpędzić zwierzęta w panikę. Włóknocement tłumi hałas dwa razy lepiej niż pokrycia dachowe z blachy.

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Jakiej termoizolacji potrzebuję?

Termoizolacja jest gwarancją komfortowych warunków w pomieszczeniach dla kóz i owiec, ponieważ chroni przed wahaniami temperatury wewnętrznej. Nasi doradcy handlowi z chęcią służą informacjami i radą oraz odpowiedzą na wszelkie pytania.

full insulation.jpg

Pełna izolacja podpłatwiowa

Pełna kontrola nad mikroklimatem
To rozwiązanie idealne dla komfortu cieplnego inwentarza wewnątrz pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń dla jagniąt. Zapewnia stabilną temperaturę wewnątrz budynku inwentarskiego, chroniąc przed przeciągami i zimnym powietrzem spod dachu.

insulation above purlins.jpg

Pełna izolacja nadpłatwiowa

Tania termoizolacja
W tym przypadku płyty faliste ułożono bezpośrednio na długich płytach termoizolacji. W tym układzie ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Jednakże taki układ termoizolacji może grozić opadaniem zimnego powietrza spod stropu ku podłodze. Niestety utrudnia on mycie powierzchni stropu.

Co mówią klienci?

Co mówią klienci?

Zobacz, co udostępniają nasi klienci.

Nowy budynek poprawił znacznie stan zdrowia moich kóz. Nie ma w nim przeciągów zimnego powietrza spod dachu, ze względu na odpowiednią konstrukcję dachu z płyt falistych z włóknocementu oraz warstwę termoizolacji. Znakomicie wpłynęło to na wyśmienitą kondycję zwierząt.

Franciszek, hodowca kóz

AdobeStock_14117135.jpg

Szukasz pomocy?

Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.